Author Archives: kristjanerik

KOMMENTEERI

Jaksu. Treening toimub! Kuna hulk huvilisi on Hispaanias vertikaalsetel väljakutsetel, lükkub Kevadjooks 5 päeva edasi ja toimub 6. mail, laupäeval. 

Trass on teada tuntud Liiapeksi-Aegviidu matkarada. Tähistatud. Ametlikuks pikkuseks 32 kilomeetrit.

Hoiatus!

Jooks toimub "isehakkamasaamise" meetodil. Joogipunkte, ega korraldustoimkonda ei ole. Rajal meditsiinilist abi ei pakuta, läbimine omal riisikol. Rada on RMK poolt liiga ilusaks tehtud ja päris metsik elamus ei ole. Võimalus läbida rattal. Hoiatus, võib olla üsna palju veeretamist-tassimist!

Kuivad riided ja sokid (jalanõud) tuleb endal kaasa võtta ja seljakotis tarida. Pesemise võimalus on Aegviidu piiril olevas Mustjões, mis tähistab lõpppunkti. Vana link.

Start on Liiapeksi poolsest otsast umbes kell 8:50.

Transport algusesse buss nr 363 (Taisto Liinid OÜ). Väljub Bussijaamast platvorm 5, kell 7:45 Loksa teel on kell 8:27, hind 3,50 euri (kella 9ne buss on pisike sinna ei mahu kõik peale)

Transport tagasi rongiga, kell 13:06, 14:11 pilet 3,00.

Jooksu läbimiseks kulub umbes 3-4 tundi olenevalt tempost.

KOMMENTEERI

​Üllar ja Tiina teavitavad Tadžikist. Korzenevskaja tipp tehtud (10 aastat alpinism.ee ekspetsist). 06.08 baaslaagris. Ilmaolud keerulised. Tervised korras, kõik hästi. 

Sellest võiks järeldada, et Somoniga on olukord keeruline.

1 Kommentaar

Tervise arendamise päev baaslaagris 4200 peal.

Joosu teavitab. Põnev on, mitte sittagi ei näe, jõulud lumepilves.

Ilmateade näita homme hommikuks lühidalt varianti lennuks ja siis järgmine on 09.08. Samas eks nad lendavad rohkem silmnägemise järgi ja Švitsi ilmateade ei pruugi tähendada tõde.

KOMMENTEERI

Baaslaagrist kõrgemal mäel ühtegi alpinisti ei ole.

 Kõik laskusid väiksemate või suurtemate emotsioonidega alla. Joosu sõnutsi nii laviiniohtlikku laskumist pole tal veel olnud. Öösel tuli 30 cm lund juurde. 

Vene grupp oli ka väiksema liuga kaela tulnud. Ruslan sai liustikul raja otsimise võlusid ning paar 4 korda praos olla. Liustik oli ühtlase paksu lume all, allapoole põlve polnud kusagil. 

Täna õhtuks ajas uued pilved ülesse.

Homme tullakse teise lennuga välja Karakarasse. 

KOMMENTEERI

Grupp tõusis Dikiy kurule. 5200-5300 meetri kõrgusel. Päev oli raske. Joosu sõnutsi vallandusid 20-30 kraadistel nõlvadel laviinikesed ja laviinid. Lume tekstuur on peal koorik ja alla kuni meeter pehmet puuderjat lund ja palju. Ka õhtuse side ajal sadas hoolsalt juurde. Hommsed variandid on kas koos venelastega minna rada tegema või mitte. Ilmaennustus näitab järgmist portsu lund 5 augusti õhtul ja seejärel tugevat sadu 6, 7 ja 8 august. 9 ja 10 august on mõõduka sajuga, aga tuulisem. 11 august, mis küll täpse prognoosi jaoks juba kauge, jälle tugevam sadu.

Selget ilmaakent ei paista.

Seega otsustati laskuda homme baaaslaagrisse, kuna edasiseks töö tegemiseks laviinioht liiga suur. Homme, kui rada veel ees peaks grupp jõudma baaslaagrisse, kui rada enam ei ole on võimalik veel ööbimine liustikul. Igaljuhul tuleb jälle raske päev.

Tõenäosus, et enne väljalendu uuesti mäele ja tippu jõutakse on kaduv-väike.

Sellised siis seekord uudised.

KOMMENTEERI

Hei. Hani punt jõudis 02.08 hilisõhtul tervelt Karakoli. Kahjuks ei ole praeguse seisuga  keegi põhja poolt tippu jõudnud ja ei jõudnud ka meie (lôunast 2 prantslast said hakkama). Pluss Gleb Sokolov 26.07.2016. Ilmaolud sel aastal kehvad. Sajab lund ja sajab palju. Tervist oli. Jõudu oli. Aklimatiseerumine oli suurepärane, seltskond super. Paraku jooksis ilmaakent oodates aeg otsa ja lumesadu ei tahtnud lõppeda. .Lauri Stern

 

 

20160731_112550

 

Kommunismilt poolakatelt uudis, et ilm väga lumine ja kehva, mis tähendab et Üllaril ja Tiinal ka võib olla raskusi. Russianclimb.com teavitab

30 июля, 2016 Пик Коммунизма. Проект "Высота" Вчера все группы начали восхождение. Ночевали на 5300. СИльный снегопад.

Анджею пришлось поменять планы. "К сожалению, погода значительно ухудшилась. Завтра, в день когда я планировал восхождение, ветер будет дуть порывами до 70 км/ч. Очень большая проблема с видимостью и я перенес восхождение на понедельник", - сказал вчера Анджей специально для RMF FM. "В воскресенье вечером буду работать до третьего лагеря, а оттуда уже штурм вершины. Этот план кажется наиболее же разумным. Ветер значительно ослабеет, и, главное, будет солнечная погода, которая очень нам нужна"

 

KOMMENTEERI

Täna ikka Karakara. Lootus homme hommikul vara minema saada. Kui saadaksevarakult, siis võimalik plaansamal päeval jalutada BC-st edasi vahelaagrisse zvezdochka liustikule. Eesmärgiks jõuda ülehomme võimalikult normaalse energiakuluga dikiy kurule esimesse laagrisse.

all vasakus nurgas:)

KOMMENTEERI

Täna helikopter ei lennanud, homme jälle lootust. Teenindus korralik, lõunaks arbuus, kartulisalat, supp, rebitud govjadina, kartulipudru.
Hommikul, käidi külas poes, kui kalkun ukse eest ära tuli saadi ka kauplusesse sisse - sortiment korralik - tualettpaber, kange ja lahja alkohol:)

Helikopter läheb otse laagri kõrvalt ja ootab seal. Mägede pool pilves.

 

karakara

KOMMENTEERI

Jaksu vähe Pobeda taustast ja käimasolevast ekspeditsioonist.

Kes on täpselt ekspeditsiooni liikmed ja kuidas nad välja näevad. Pilt tehtud tallinna lennujaamas enne väljalendu. Luukas ja Joosu vahel on Lermo (Leninil 6100 peal), Joosu ja Aini vahel on Marko, kes tõusis Lenini tipule ja Aini ja Ruslani vahel on Annemai (Leninil 6100 peal).

Mäkke lähevad Mart Vernik, Luukas Luukas :), Joosu Joosu, Ain Rästa, Ruslan Aizatulin

Mäkke lähevad, vastakult lugedes, Mart Vernik, Luukas Luukas:), Joosu Joosu, Ain Rästa, Ruslan Aizatulin.

Paar pilti Internetist marsruudi kohta.

Klassikaline marsruut

Klassikaline marsruut

Meie tegevuskava edasi peaks olema ideaalis järgmine:

29. juuli, reede Kopter Karkara Base Camp  BC “Lõuna Inõltšek” (4300m).
30. juuli, laupäev BC 4300m aklimatt puhkus
31. juuli, pühapäev BC 4300m aklimatt puhkus (alternativne kopteri päev)
1. august, esmaspäev Trekk Zvezdochka, proviant köied Laager 1
2. august, teisipäev 4300m
3. august, kolmapäev Laager 2 5300m. Dikiy
4. august, neljapäev Laager 3 5800 - 5900m.
5. august, reede Laager 4. 6400 m.
6. august, laupäev Laager 5. 6900 m.
7. august, pühapäev Tippt 7439m- Laager 5. 6900 m.
8. august, esmaspäev Laager 2 5300m.
9. august, teisipäev BC
10. august, kolmapäev varu
11. august, neljapäev varu
12. august, reede varu
13. august, laupäev  BC “Karkara” - Biškek.
14. august, pühapäev Biškek-Istanbul-Tallinn

Varem on Pobeda ehk Võidu mäetipule tõusnud ainsa eesti alpinistina Ilmar "Primka" Priimets, seda 20. augustil 1983. Siin tõusust väike artikkel .