Author Archives: Hannes

KOMMENTEERI

Joosutl SMS kell 5:23 (Eesti aeg):

"24.07. jõudsime C2 5400. Öösel tuiskas, praegu pilves ja hirmus tuul. Otsustame, kuda edasi. Han põhjast on ikka hoopis raskem."

Ilmselt jõudsid nad C2'e eile.

Loodetavasti tuul vaibub ja ilm klaarib - eelnev prognoos seda eeldas. Aga eks mägede ilma ennustamisel tunduvad Kuuse-Taadi totaalsed Eesti ilma ennustuse-ämbrid väga tagasihoidlikud.

Eks täpselt kuuleb hiljem, nii palju teada on, et Han'i klassika on põhja poolt distantsi mõttes üksjagu pikem.

Igal juhul jätkuvalt jõudu meestele ja virtuaalselt osa siinsest päikesest / soojast kah.

Khan-Tengry1_hr

KOMMENTEERI

Kl 9:47 saabus sõnum Joosu'lt: "Alates 19.07. sooviks ilma. Täna kopter ei tulnud, homme."

Lumesajud tunduvad veel lähema kolme päeva jooksul jätkuvat (ülehomme 5500 m peal nt. ca 20 cm), ilusamaks läheb baaslaagri piirkonnas 22. juulist.

Värskemad prognoosid ikka siin: http://www.mountain-forecast.com/peaks/Khan-Tengri/forecasts/5500

Või siin

http://www.meteoexploration.com/forecasts/Khan-Tengri/?lang=en

Seltskonna (enamuse) algne lähipäevade plaan (mööda klassikalist marsruuti) näeb välja selline:

reede, 18. juuli 2014            Maida-Adõrist lend Põhja-Ineltchiki liustikule Han BC (ehk siis see                                                       on nihkunud homseks)
laupäev, 19. juuli 2014        BC - tõus maksimaalsele kõrgusele võimalusel 1 laagrisse,                                                           pandam, ja tagasi BC
pühapäev, 20. juuli 2014    4800 ööbimine
esmaspäev, 21. juuli 2014  5600 ööbimine
teisipäev, 22. juuli 2014      5900 ööbimine

Kristjan-Erik jätkab eilsest puhkust (ja ravitsemist) Eestis

133697_128468633883951_1367926_o

(pildil sama piirkond 6 aastat tagasi)

KOMMENTEERI

Peale mõnepävast vaikust värske info ekspetsilt läbi Kristjan-Erik'u suu.

Esimene sõnum kl. 9:25 sisaldas mõminat ja mingeid numbreid (ei hakka seda üles panema), teine sõnum kl. 10:49 oli selline:

"Jõudu, natuke uudiseid ka ekspeditsiooni käigust. Olen praegu Biškekis, aklimatt Ala-Artša's läks kõik ilusasti korda. Näiteks Ruslan jõudis käia kolm korda Utšitel'i tipus, teised kaks korda, mõned ühe korra (märkus - selle tipu kõrgus ca 4500 m). Ja kõigil oli eile õhtul tuju hea. Täna on siis Tõnu Põllu sünnipäev, palju õnne talle sünnipäevaks!

Väikeseid korrektiive on ka elu teinud ekspeditsiooni käiku. Nimelt, ülejäänud punt sõitis Karakol'i, ma olen Biškek'is üksinda kuna olen saanud keskkõrva põletiku ja konsulteerides nii Eesti kui ka kohalike arstidega on minule see ekspets läbi. Sellest johtuvalt, palun edaspidi saata ilmateated Joosu telefonile ja eks nad sealt siis ise helistavad ja annavad teada, kuidas edasi läheb. Selleks aastaks siis sedasi."

Ühineme õnnesoovidega Tõnule, ja loomulikult suured õnnesoovid eilse ümmarguse numbri täitumisel ka Kristjan-Erik'ule endale!

Üllatused (sedapuhku mitte liiga meeldivad) siis juba varakult. Samas ka 2008. lõi erinevatel reisi etappidel samasse kanti välja erinevaid tervisehädasid, mis muutsid plaane. Elu on selline.

KE rääkis, et jama oli juba lennukis pihta hakanud, aga diagnoos pandi välja eile Biškek'is. Antibiootikumid on menüüs, aga kuna kuur kestab liiga kaua et liikuda mäes edasi, vahetas ta oma lennukipiletid ringi. Ta saabub tagasi homme lõuna paiku. Ülejäänud seltskond annab siis varsti teada oma tegemistest. Ilm tundub olevat baaslaagris aklimatile sobilik - lumi, aeg-ajalt natuke päikest ja mitte väga külm: http://www.mountain-forecast.com/peaks/Khan-Tengri/forecasts/4500

KOMMENTEERI

Täna kell 10:57 saabus esimene sõnum reisilt:

"Jõudu, väike teade ka teisest aklimatipäevast. Oleme praegu Ratseka laagris. Täna käisime Utšitel'i tipus, läheme Ratsekasse tagasi, praegu oleme kusagil 4100 m peal. Homme tõenäoliselt tõuseme kusagile 3750 m peale ööbima ja siis vaatame kas käime veel üleval või teeme niisama tantsu. Muidu on enam-vähem kõigil kõik korras ja ilm on üsna sihukene ... aklimati jaoks isegi mõnus. Natuke pilvine, ei ole liiga palav. Vot, tervisi kõigile."

Nagu näha, on olemas ka nii kõvasid mehi, kes ei kavatsegi jalka MM'i finaali vaadata ja tegelevad hoopis millegi asisemaga.

KOMMENTEERI

Õnnitlused Mariale ja Kristjan-Erikule kahe pisikese ja tegusa Tambeti imelise ilmumise puhul. Hurraa!!!

Hannesel on küll mingid valed teabeallikad. Üsna selge, et Tambetitega tegemist ei ole - Pigem Nomic ja Fusion:)

KOMMENTEERI

Soomlased saunatasid Mont Blanc'i tipus : http://www.elu24.ee/?id=304527
Tshehhid tegid sarnast asja 3 aastat tagasi - siis oli tynnisaun ja rahvast rohkem.
Soomlaste pildigalerii on siin:
http://www.telegraph.co.uk/travel/picturegalleries/7965814/Semi-naked-Finns-take-a-sauna-on-Mont-Blanc-summit-the-rooftop-of-Europe.html

KOMMENTEERI

Küsimuse peale, kas olete läbi murdnud vastas KE: "Vist kindel veel pole, veel 4 tundi 30+ kiloste kottidega. Olevat veel 1 sitt koht. Aga tundub laabuvat."

Ja pagana ilm - 16. augustist alatest tundub ilm üsna OK olevat. Aga peaasi, et tehtud sai küll, ja tiim ise rahul. Eks nad ise muljetavad peatselt rohkem. Ja et varsti täitub ka KE unistus näha karudega mängivadi hiinlasi:

KOMMENTEERI

SMS KE'lt: "Oleme lõksus, tee seliga sodi. Vaatab, kuidas Kashgari saab."

Ilmateade: Selgineb vaikselt. Pilved istuvad 11.-16.08. 4500-5700 m peal. BC's piilub päike. Tuul nõrk.
Moskvas lennujaamad hetkel üldiselt töötavad - Seremetjevo täies mahus, Domodedovolt on täna mõned lennud Seremetjevosse ringi suunatud. Mägarditel muidugi veel mõned päevad aega sinna jõudmiseks.