Marx

KOMMENTEERI

Tänased kehava leviga uudised.

Sibul, Sven ja Erkki tõusid eile Ovalnaja (5936m) tipule. Tööd kokku 9 tundi. Kõik ok.

Joosu, Sims ja Allan üritasid tõusu Sosednajale. Marsruudi valisid otse, tööd kokku 11 tundi, tippu ei jõudnud, kuna lõpp oli lahtised kivid. Ronimine oli hea kalju, kahe kirkaga jne. Täna arutati võimalust teha tavamarsruut Sosednajale, aga eilne oli võtnud oma. Edsisest. Täna minnakse BC-sse -  kohe. Homme on plaanis BC-st teha 1 tõus. Läände jäävad Tajikistan (6565) ja Leningradskii Gossudarstvennõi Universitet (6222), mõlemad peaks üsna korralikud tipud olema. Nende ronimine 1 päevaga on üsna ebareaalne. Itta jääb nn Great Game Peak, mis on lihtne.  Kuunedal augustil on juba alla tulek.

KOMMENTEERI

Tegevus viimaseks 3 päevaks

Viimased sõnumid. Mehed on ilusasti laagris 5400 meetri peal. Seega tuleb sellest Erkki ööbimise kõrgusrekord! Tervised on korras. Kotid olla kole rasked olnud, aga liustik selle eest hoopis parem kui Ida-Nishgar. Homme on kavas tipud Ovalnaja ja Sosednaja. Punt läheb pooleks Allan, Sims ja Joosu lähevad Sosednajale ja Sibul, Sven ja Erkki Ovalnajale (vist loodan et sassi ei läinud). Tipud tehakse 1 päevaga ja ülehomme vaadatakse veel ühed tipud üle. Nii et tõenäoliselt mitte hiljem kui 5ndal baaslaagrisse tagasi ja siis vaikselt juba kodupoole.

Koskulakil on homme esimene tipupäev!

Nägime täna trennis kohta ülevaatamas kutti, kes eelmisel teisipäeval Astangul puuotsast alla kukkus. Tal käeluu murd, kopsud põrutatud, mis iganes see tähendab ja peapõrutus ehk ei mäletanud ise midagi puuotsa ronimisest ega tema alla tassimisest.

3 Kommentaari

Marx tehtud! Kõik viis käisid tipus. Joosu hääl on üsna tuim. Minu nõudmise peale miks? Oli lihtne vastus. Päev oli raske ning aklimatt ehk natuke vilets (nüüd aga on selle eest hea). Allan oli liikunud nagu loom, teistel ikka raske. Viimasest laagrist tippu oli üsna pikk distants, vahepeal üsna järsk lumenõlv. Homme laskuvad alla BC-sse. Läbida tuleb liustik ja jäämurd.  Edasised plaanid on teha BC ümbruses mõni hea marsruut. Engelsile ei minda. Joosu sõnade kohaselt tuleks selleks laskuda oma 1500 m järsku nõlva ja siis teiselt poolt Eneglsile tõusma hakata. Selleks on aega liiga vähe. Mõistlikum on vaadata, mida Erkki teeb, puhata päev või 2 ja siis marsruudile.

Head kuulamist!