5 Comments on “Veikka Suomen Radiossa!!”

 1. Võiks küsida näiteks, millal ta hakkab tegelema tõelise alpinismiga. Nüüd kus igasugu normaalmarsruutidel on teistega juba nii palju tõugeldud.
  🙂

 2. aga tõsiselt…
  Küsiksin Veikka käest –
  1. Millist 8000-list peab ta raskeimaks ja millist kergeimaks? (Enda jaoks või objektiivselt, juhul kui vaatekoht peaks erinema)
  2. Milline oli tema tüüpiline ettevalmistus? St. kuidas ja mis koormusega ta treenis?
  3. Kas ta kasutas ettevalmistusel ja/või tõusude ajal mingitki dopingut laias tähenduses? (vitamiinide ja mineraalainete kuurid, spetsiaalne toitumine?)
  4. Miks talle üldse hakkas mägironimine meeldima?
  5. Kas tema jaoks on mägironimine sport?
  6. Mis olid need põhjused miks ta mitmel korral mõnda tippu kohe esimesel katsel ei jõudnud? (Everest 96, Broad Peak 97, Dhaulagiri 98, Annapurna 2000 ja 2002)
  7. Kuidas hoidis ta varbaid ja sõrmi külmakahjustuste eest? (kas piisas vaid heast kindast/saapast)
  8. Millist toitu kasutas kõrglaagreis?
  9. Milline oli ta aklimatiseerumistaktika?

  …kindlasti leiaks paljudele küsimustele vastuse soomekeelses veebis tuhlates, aga kui kord juba on võimalus eesti ajakirjal otse küsida, siis palun.

 3. Ala populariseerimise mõttes oleks tore kui selline mees Eestis loengu peaks. See võiks isegi uudiskünnist ületada…
  Siis saaks igaüks juba lähemalt küsida.

  Küsiks vaid nii palju:
  Kas püüdlemine kõigi 14 8000m tippu oli algusest peale püstitatud eesmärk?

 4. veel küsimusi:
  10. kuidas on mõjunud enesetundele (või psüühikale) ilma lisahapnikuta sage viibimine nn. surmatsoonis? Kas tema arvates on parimaks taktikaks kõrguse negatiivsetele mõjudele nn. “kiire ja kerge alpi stiilis” tõus?
  11. Enamus kaheksatuhandelisi on ta roninud väikese meeskonnaga (õieti tandemina). Miks? Kas suuremas tiimis poleks rohkem võimalusi õnnestumiseks?
  12. Miks pole Soomest leidunud ronimiskaaslasi?
  13. Kui mitmel juhul on ta pidanud tõusul rajama tee iseseisvalt, kui palju kasutanud teiste pandud tugiköisi? Kas töö jagamine eri ekspeditsioonide vahel julgestuse rajamisel on tekitanud tema praktikas tülisid? Kui jah, siis miks?
  14. Mis on tema seni kõige parem ja meeldivam tõus kaheksatuhandelisele? Miks?

 5. Tarmo Sinu
  10. küsimust võiks ju isegi lainedada füüsisele. Uuritud on Ed`i (Veikka üht ronimispartnerit) ja on tuvastatud ajukahjustuse oht ja võimalik realiseerumine. Aga see võib tunuda juba off topicuna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga