Lühikokkuvõte Kristjan-Eriku (KE) ja Priidu (Simsi) seiklustest Gruusias

KE ja Sims alustasid oma teekonda Gruusiasse 7. veebruaril TLL-RIX-Tbilisi.
08.02 sms kohaselt jõuti ilusti Tbilisisse. Oli palju lund, aga lootus marsaga Kazbeki alla külla saada oli olemas, seda enam, et kohalikud olid ses osas optimistlikud. Istuti siis marsasse ja seiklus algas. Pärast 1 h sõitu keeras marsa Tbilissi suunda tagasi ja sellega oli esimene katse lõppenud.
09.02 renditi ropu raha eest jeep ja teine katse mägikülla jõudmiseks läks lahti. Kõik sujus hästi ja siis 40 km-t Tbilisist kukkus jeebilt kardaan alt ära. Senikaua kui jeebi juht oraniseeris uut varuosa istusid KE ja Sims autos ja timmisid kaasa ostetud õlut ning nautisid ilusat talvemaastikku. Jeep lapiti kokku ja sõit jätkus ning päädis Gudauris, kus oli ees Eesti suusagrupp. Tehti sauna ja lõõgastuti.
10.02 jõuti lõpuks Kazbeki alla Gergeti külla. Öömaja saadi Zurabi juurest. Söödi praekartulit ja poeti varakult põhku.
11.02 peale kella 07:00 hommikusööki alustati Kazbekile tõusu. Eesti aja järgi kl 14:27 jäädi 3100 laagrisse. Väljas näitas temperatuur -20C ja telgis -7C.
12.02 Gruusia aja järgi kell 06:00 oli ilm ilus ja teekond jätkus. Lõunaks jõuti meteosse. Ilm oli päikeseline ja nats oli tuult.

PS! Tekst on koostatud üsna napisõnaliste sms’ide põhjal. Kui kellegil on pretensioone teksti sisu osas, siis ärge pahandage, sest ajaveebi üles pannud teksti koostaja on mägardluses täielik võhik 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga