Enneolematu vastasseis!!

Toimumiskoht: Saustinõmme Tallinna neljapäevak.

Osavõtjad: Erkki vs Sven


[singlepic id=1227 w=320 h=240 float=left] [singlepic id=1226 w=320 h=240 float=right]


Pildid: Spordifoto ja Spordiportaal

Reeglid: Erkki orienteerub (normaalselt), Sven jookseb sabas.

Võitja: Erkki võidab, kui Sven sabas ei püsi, Sven võidab kui lõpetab koos Erkkiga s.o silmsidemes.

Auhinnad võitjale Alpinisn.ee-lt ja ka annetustena võtame auhindasid vastu. Vaidlused lahendab suvine Georgia grupp.

Miks: pärast  ühte suurepärast hinkaali õhtusööki veeres jutt spordile nagu ikka. Intellektuaalne arutelu, kas Erkki veteransportlasena (parim koht maalimameistrivõistlustel meeskondlikult 10 ja individuaalselt 16) on ikka nii kõva, et suudab tavapäraselt neljapäevakul orienteerudes jooksta nii kiirest, et tavaline inimene ei püsi tal lihtsalt joostes sabas. Kusjuures neljapäevak on nii väidetavalt nii 80-85% võistlus, kus kõike välja ei panda vaid käiakse lihtsalt läbimas.

Tuline arutelu lõppes kokkuleppega, et proovitagu järgi. Meie kõige noorem ja vihasem vs veteransportlane (kusjuures viimane tahtis veel enn trenni teha. Juba 6 korda on käinud trennis peale mäest tulekut,  iga 2ne päev.)[singlepic id=1228 w=320 h=240 float=center]


Ilu kool Shkara taustal.

21 Comments on “Enneolematu vastasseis!!”

 1. kui vahe on 3 minutit siis silmside on kadunud ja Sven eksleb metsas ning Erkki võidab rohkem kui 3 minutiga sõltuvalt sellest, millal silmside kadus ja millal hapnikuvaegus Sveni orienteerumistaju olulisel määral kahjustas:)

 2. Platsiks sai valitud ka Saustinõmme, mis Saku taga Sveni kodumets. Tal seal ilmselt iga teise puu otsas onn. Mingi eelise annab mulle see, et Sven on harjunud seal ainult autokumm järgi lohisemas jooksma ning loodame, et tal see ka neljapäeval (29.08) maha ei unune.

 3. Kas Svenile antakse ka kaart või peab ta jooksma ilma kaardita Erkki järel e kas Svennil on võimalus Erkki käitumist ette näha ja sellega oma trassi lühendada?

 4. Sveni ainuke ülesanne on Erkkil sabas püsida ilma kaardita. Ja Erkki orienteerub nii nagu ta tavaliselt orienteerub.

 5. Võidab see, kes on kiirem jooksja. Ainuke hingetõmbesekund saab olema siis, kui Erkki pistab sekundiks SI pulga jaama.

 6. Kas Sven-ile SI pulka ei antagi?

  Ma ikka annaks ja nõuaks piiksutamist ka (kuigi vist siis Sveni võimalused ahanevad).

  Paneks kohe sixpäki eriauhinnaks, kui Sven Erkit 30 sekundiga edestada suudab.

 7. Svenil on kõik samad vahendis, mis minul – kaart, kompass ja ka SI pulk. Peab punktides SI-ga jaama läbima jne. Muidu saab iga punkti juures korralikult nurga maha lõigata. Svenil siiski kohustust kaarti vaadata ei ole, võib lihtsalt rämedalt “konksus” rippuda. Samas kui pikalt koos jookseme siis Sven ilmselt viimast punkti ei võta (ja sellega tulemust kirja ei saa), sest see oleks teiste tulemuse suhtes ebaaus (neid kellele neljapäevak on oluline start on palju ja järele jooksmine on nende suhtes ebaeetiline).

 8. Mis piiksutamine ja pulk! sellist jama kyll ei saanud kokku lepitud. lihtsalt jooksma pidi. kui algsad tingimused ei ole enam vastuvõetavad läheb võit disklafi tõttu tavainimesele

 9. Erkki võidab kalendriga. Teeb suva etapil 10 km vea sisse, no näiteks plagab Kiili ja tagasi. Sven ju ei tea kuhu minna 🙂 ja jääb metsa surema.

 10. Õnneks on saustinõmme mul praktiliselt maja taga ja mõne tuttava teeotsa ikka üles leian.

 11. Erkki on mul ankrumehena mitu teate kulda tuksi keeranud. Oluline on ka ta närvidel mängida, nt sekundiks, paariks ette minna, pidevalt tagant seletada, et “vajud veidi vasakule jne”. … See et ta kaks nädalat veel treenida tahtis, on juba märk, et ta on haavatav. Tahaks seda ekspressrongi metsas päris näha, selleks tuleks stardiaeg avalikuks teha, et support tiimid saaks 5 minutit enne metsa minna.

 12. Keeduvorstimees:) 5 minutit varem minekuks jääb sulle väheks, sa ei leia selle ajaga ju startigi üles:) Kellaaega ei ole kokku leppinud aga eks ta umbes mingi poole seitsme paiku vist oleks mõistlik, siis saab Sven veel enne pimedat välja.
  Aga piiksutamine ja pulk on maitse küsimus. Ouline on lihtsalt, et hästi nähtavas metsas punktide juures ei hakkaks tagumine mees paarisajameetriseid nurki maha lõikama, see ei ole enam järgijooksmine. Siis võiks ju otse stardist finishisse tulla ja konstateerida, et koos lõpetasime. Mul vahet pole, Sven võib ka lihtsalt punktist läbi joosta. Peaasi, et finishis lubatud konjak ootaks!

 13. Konksuna, konksuna Erkki! Ära pabla, kui lõikab paarsotti on ise aus ja ütleb et muidu ei saanud!

 14. Erkki, kui tekib olukord, kus mul on võimalik paarsada meetrit nurka maha võtta, siis olen ma sinust juba lootusetult maha jäänud ja võin vaikselt kodupoole jalutada. Ja väga peeneks ka ei saa asja ajada, kindlasti ja paratamatult jooksen ma mõnes kohas teiseltpoolt puud kui sa. Aga konjaablit ma finishisse lubada ei saa, äkki olengi hammastega lõpuni perses kinni, ja teiseks ma ei tea mis marki sa üldse eelistad (tegelt tean, see mis põleb) 🙂 Aga kokkuvõttes on kogu üritus fair play ja paneb lihtsalt hüpoteesi testile.

 15. Mulle sobib igati. Aga Sven, konjaki pidi K-E tooma!
  Ega meie ju omavahel ei vaielnudki, K-E väitis, et igal juhul jõuad orienteerujal järgi joosta. Meie oleme lihtsad testi katsejänesed.

 16. No kui KES lubas konjaki ja ässitas inimesi metsa jooksma, siis ta võiks moe pärast ise ka kaardi ja pulga kätte võtta ja metsas joosta.
  Võistlus toimub ikka M21/35 rajal jah?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga