Globaliseerume -IHI

Nagu teada ühines IHI Bupaga või õigemini viimane ostis eelviimase ära.  Sain üleile tavapärase meeldetuletuse, teie Annual Trip hakkab läbi saama. Aga mitte ainult. Mis enne oli kättesaadav Business Traveli (loe JK Alpiklubi) kindlustatule on nüüd võimalik ka lihtsurelikule.

Nimelt viib IHI sisse muudatused poliisi. Räägin edaspidi siis tavalisest Annual (või ka Single) Trip poliisist.  Esiteks tehakse poliiside struktuurid ümber nii, et mis 2008 oli kate on nüüd Basic  Cover (ravikulud, kojutoomine, päästetööd jne) ja sinna saab siis vastavalt soovile juurde võtta Non-Medical Optioni või Trip Cancellation Optioni kuidas lusti on. [singlepic=328,320,240,,center]

Interneti kaudu korduvtellijale on Basic Cover Annual Trip puhul ikka 100 euri (sialdab 5% allahindlust),  Non-medical Option 71 euri ja sama ka cancellatoni puhul (neile veel 5% allahindlust otsa).

Non-Medical Option sisaldab järgnevaid katteid[singlepic=327,320,240,,right]
Personal accident – death and disability 55 000 euri surma puhul, lisaks Basic Coveriga tsink või urn,

ehk poliisi art12 kompensatsioon õnnetusjuhtumi eest: Business Travelis on see hetkel ka sees ja Hannes sai oma sõrmede eest vastavalt kompensatsiooni.  Eraisiku kindlustus maksaks järgmisel aastal (2009) kompensatsiooni art 12.4 c) järgi 10% põhisummast ehk 5000 euri
Baggage – theft, loss or damage – suht mõttetu asi, välistatud on spordivarustus ja fotovarustusele on pandud 25% piir kogukattest ja lennukisse pagasisse antud elektroonika ei kuulu katte alla.
Baggage delay – kui pagas jääb üle 5 tunni hiljaks kaetakse esmatarbekaubad (sportivarustus välistatud) kindlalt vajalik ostutšekk alles hoida!!!
Personal liability – property damage
Personal liability – bodily injury
mõlemad eelnevad üsna kasulikud asjad ehk põhimõtteliselt kindlustatu tsiviilvastutus kolmandate isikute ees, eriti hea on 15.1c) damage to a rented holiday home/hotel and
the contents of a rented home. 🙂
Samas välistuste kohapealt tasub enne reisi üle küsida sest

15.2 d) räägib asjadest mis laenutatud, st kui surfi- või lumelaud ribadeks sõita siis vbl ei kuulu katte alla.

Veel olulised välistused – kui autoga kusagile sisse sõita ei kaeta ja kindlustatu koduloomade poolt tehtu (ei tea kui mõni end loomaks joob kas läheb ka siia välistusse?). Ka süüteod on out..
Flight delay – kuni 70 euri päev, minimaalselt 5 tundi lennu hilinemist, ära jäämine või üle “bookimine” ei kata uue pileti ostmist näiteks.
Hospital daily benefit – Tuleb eelnevalt IHI-ga kokkuleppida st neile helistada (telefoni arved kaetakse, mis seotud IHIsse helistamisega ja nende vastuvõtmisega).  30 euri päev
Security and legal assistance – see on päris huvitav punkt, arvan et viskavad paari aastapärast välja – tegemist põhimõtteliselt intressivaba laenuga, mis tuleb tagasi maksta.

Veel mõned olulised välistused, rasedus peale 8 kuud või 4 kuud kui tegemist IVF protseduuridega. Alkohol, narootikumid ja/või ravimid…

21.1 n) treatment performed by the insured, his/her spouse, parents or children or an enterprise owned by one of the aforesaid persons –  st et tegelikult kui mäkke minna-  on vaja enne järele küsida, kui omal arsti kaasas pole kas võib ise ravida…

u) medical treatment and examinations which can await the insured’s arrival home –  st häda-abi hambaravi on sees ja valuvaigistid, aga tasub küsida kas saata nt Suusareisil prantsuses jalaluu murruga opile või tuua kodo.

Arstide kohalt veel – kui on teada et minek arstiga Eestist, peab ta vastama järgmistele tingimustele:

esiteks must have authorisation in the country of practice,

teiseks Furthermore, the method must be approved by the public health authorities in the country where the treatment takes place ja

kolmandaks Methods of treatment not yet approved by the public health authorities, but under scientific research, will only be covered if approved in advance by the Company’s medical consultants.

Meelde tasub jätta poliisi art 10.4  kindlustatul on õigus koju-tagasi toomise puhul võtta kaasa 1 kaasreisija (kasutasime seda edukalt Hannese puhul).

Riski maandamiseks muidugi soovitav igast kahtlased asjad enne IHIst e-postiga järgi pärida, siis hiljem vaidluse korral hea varnast võtta (või meie Eesti turustajatelt).

4 Comments on “Globaliseerume -IHI”

  1. Kas nad on “Personal accident – death and disability” katet siis tõstnud – meil oli see ju 12500 EURi per trip?

  2. 55 000 eur alates 1 jaanuar 2009, Eraisikule non-medical optioni lisa ostmisel, Business (JKAlpiklubi) poliisi kohta ma ei tea sinna materjalidele ei saanud ligi. vbl hr Niineste InBrost teab.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga