30. juuli

Grupp on teises laagris 5400. Tõus oli raske, lõpupoole ka lumetuisk. Läks nats kiiremini kui eelmine kord. Tervised korras ja tuju ok. Homme tõustakse kolmandasse laagrisse sadulale üle Tšapajevi. Üsna raske päev saab olema. Tuuled on ka tugevad. Esimesel augustil ehk ülehomme tipupäev. Hetkel näitab 01.08 vaibuvat lumesadu, kui hommikune prognoos oli 22 cm, siis hetkeks on korrigeeritud 5 cm peale, samas hommikul tipus tugevat tuult 80 km/h ehk 22,2 m/s ja õhtupoole 55 km/h ehk 15 m/s. aga kuna nad alustavad 6000 pealt siis peaks neil tipuhommikul olema umbes 60 km/h ehk 16,6 m/s.

Joosu arvas, et tõenäoliselt on veel mingi punt koos nendega minemas, Kolmandas laagris pidi väidetavalt olema peamiselt põhja poolt inimesed või üldse mitte.

Tõnu on juba Karakolis ja homme Bishkekis.

Žumajevit nad tõusul ei kohanud:)

1 kommentaar “30. juuli

 1. Tõnu

  Ma juba biskekis jah.

  Loobusin tiputõusust sedt jõuvarud olid teistega võrraldes 0. Põhjuseks ilmselt üks kahest (või mõlemad):

  1) köha nohu ja kurgu-kõrvavalu. Baaslaagris püüdsin ravida aga ei läinud paremaks. Aklimati ajal teises laagris kogu õhtu ja pool ööd köhisin.kahtlustasin juba kad kopsuturse aga vist ikka mingi külmetuse moodi asi. Tundub et enne ei parane kui soojas saan olla

  2) Kõrgusest tingitud unetus. Aklimati ajal magasin 3 päeva peale kokku u 4-5 tundi. Ei tea kas oleks pidanud unerohtu võtma? Laskudes teisedt aagrist olin omadega nii läbi et liustikul all pidin iga 200 m pärast seljakotile istuma.

  Varem pole niisugust jõuetudt kohanud.

  Aga teistele head ilma ja kindlameelsust!

Kinni.