31.07

Lisaks Tõnu kirjeldustele, mis on eelmise meili kommentaaris on täna uudiseid juba kamaluga.

Joosu helistas 5.23 meie ja 8.23 nende aja järgi. Küsis, mis teha kui lumepimedus on. (Tänu sellele magasin hiljem rängalt sisse) Ruslan olla eile lumetuisus ilma prillideta käinud ja nüüd näeb häguselt. Meil mingi salv on kaasas, aga ega see kohe nägemist tagasi ei anna. Paar päeva läheb ikka. Konsultatsioon ka Pillega.

Arutelud teemal kas Ruslan peaks kohe alla minema ja kui siis kas saatjaga või ootama teises laagris lõppesid esialgu lihtsalt. Edasi lükkamisega.

Kell 11 oli meie omadel ja Atisel (lätlased) pandud tärmin, et ostsustada, kas kolmandasse laagrisse on täna minekut või mitte. Hommikul ilm oli nii kehva, lumi ja kõva tormi-tuul, et kohe minekust ei tulnud midagi. Saatsin uue ilmateate. Hetkel vaadates on ka see juba muutunud, kui kella poole kuue ajal lubati homseks 0 sademeid siis nüüd juba 6 cm.

Lisan Joosu SMS kell 9:25

Ootame c2 ilma. Tanane menyy: ei seiklusroad, vaid sprotid, juustu, kypsist kondentspiimaga, kummikarudega. Tervised muidu ok, Joosul koha, Luukas kurgu jama, Ruslan nac lumepime. Uus telk peab kyll tormile vastu aga on pehmelt yteldes vaga ebamugav. Leidsin e-lugerist märgalad 🙂

Ruslani osas tähendab see, et eks nad vaatavad kuidas pilt ette tuleb, kui ei tule on tal alla minek.

Telgi osas tähendab Joosu sõnum, et hardcore mägironimise Mountain Hardwear EV™ 3 on nn ühekihiline telk, millel puudub sisetelk ja ju sinna tekib ikka kõvasti kondentsi. Eriti suur võib olla vahe, kui oled harjunud luksusliku Hillebergiga:)

Tiputõusu osas tähendab SMS järgmist. Täna jäädakse teise laagrisse, homme, 01.08, kolmandasse ja ülehomme, 02.08, tippu. 03.08 laskutakse alla ja selleks päevaks planeeritud helikopterile ei jõuta. Lükkub edasi 04.

 

1 kommentaar “31.07

  1. kristjanerik

    kristjanerik

    Post author

    žumajev kirjutab hommikul ilma kohta Второй день отдыха сидим в БЛ. Вчера помылись в бане, здесь на леднике это событие. Сегодня холодно, ветер. Метет снег. Постиранные вещи не сохнут. В общем все ок.

Kinni.