Matkatoidumaailmast

Meie Kazbeki ehk Mkinvartsveri (5033m või 5047m kõrgust erinevatel andmetel, miks ei hakka hetkel nina toppima vaidlustesse) reis Tarmo Rigaga oli minu neljas sinna. Senini on 2 olnud talvel ja 1 suvel.

Kõik on enam-vähem läinud ilma nässu, natuke. Ka see kordne veid. Peaeesmärk 3B jäi täitmata, kõrval eesmärgid ehk arutelu Tarmoga teemal: “Eesti kõrgalpinismi tulevik ja tänapäev” möödus meeldivas väitluskeskkonnas.

Tunnustamaks tuima järjekindlust andis Matkamaailm ehk Üllar kaasa kaks pakki Trek-N-Eat toitu. Tegemist on Šveitsi firmaga, seega peaks juhuslikkus olema välditud. Nii Jambalaya, kui ka kartuli „stirrfrai“ veiseliha ja roheliste ubadega (Hearty Potato Stir Fry with Beef and Green Beans) pidavat olema uued maitsed. Vastu nõudis Üllar kommentaari, mis ulatuks kaugemale, kui et: “sõime seda T-N-E’i aga Adventur Food on hoopis parem”. Viimast oli meil ka kaasas, aga nn õhtusööke ei teinud seekord lahtigi. Olime liiga vähe aega.

Toitudest. Pakendid on mõlemal sisu 170 gr pluss kott umbes 20 gr kokku umbes 190 gr. Sain jutust aru, et varasemat 100 gr üheinimese ports ja 200 gr 2 inimese portsu Trek-N-Eat enam ei tooda. Päris suur ports, aga kahepeale täpselt paras. Eriti kui oled Joosuga mäes, saad ikka oma 110 gr kätte.  Üksi olles siis vist jah on vbl palju, aga kui sundida ennast kõike ära sööma saab hädavajalikud kalorid kätte. Või on alternatiiviks väike söögitermos, kuhu toit sisse (ja kuumvesi peale). Kui alles jääb, siis järgmise toitukorra põhi.

Jambalaya – taimetoit. Vegan, nagu nad šveitslased ise ütlevad, gluteeni vaba! 626 kcal –

Taimetoit
Taimetoit

normaalne hulk.

Sisaldab pikateralist riisi, maisi, porgandit ja muud ilusat. Nagu nad reklaamivad cajuni ja kreooli köögist pärit, aga kuulsaks valmistatud New Orleansis, mis on tegelik Jambalaya pealinn.

Toidu kõike hõlmavaks eeliseks on selle valmimise aeg –  2 minutit!

Art. # TnE Vegetable Jambalaya: 8019385

Trek‘n Eat Hearty Potato Stir Fry with Beef and Green Beans (Kartuli „stirrfrai“ veiseliha ja roheliste ubadega). Ka pakendis 600+ kcal ja gluteeni vaba.

Kartuli stirrfrai
Kartuli stirrfrai

Motto: söö nagu emme juures. Jep on ta jah nii, vbl Šveitsis.  Sisuks nats veise hakkliha, kartuli viilukesed, rohelised 1,5-2 cm rohelised oad ja  midagi veel.

Valmimise aeg 10 minutit. Mis võrreldes eelmisega on kõva mahajäämus, eriti kui kaloreid sama palju. Ju liha siis haudub kauem.

Art. # TnE Hearty Potato Stir Fry with Beef and green Beans: 8019383.

Mida me eelistasime

Illustreeriv foto:

Maitse-eelisistused selgelt näha. Jäägi sõi ära meie prantsuse sõber Etienne
Maitse-eelisistused selgelt näha. Jäägi sõi ära meie prantsuse sõber Etienne

 

Subjektiivsed maitseelamused, Jambalaya tundus maitselt neutraalsem ja kergemini alla libisev. Stirrfari puhul, aga kuidagi need rohelised oad jätsid nätske mulje. Rohelised oad ju muidu on supertoit – nt aurutatuna, võid ja paremsaani peale. Nats soola ning pipart. Noh nagu Sipelgas Markole teeb, kui see kodus on.

Ühesõnaga tundus üks nagu tavaline sublimaat, teine s.o Jambalaya, aga selline, mille kaasavõtmises järgmisele  ekspetile vast kahtlust pole. Söögiks kõlbavad mõlemad, aga minu eelistus on jah seekord taimsel toidul.

Tegelikult on Trek-N-Eatil varuks ka üks teistmoodi toit, mis mulle meeltmööda – küpsisepakk. Sellest siin ei kirjuta jätan varuks.

Et ei tekiks väga ühekülgne postitus põgusalt maitse-eelistustest ka Adventure Foodi hommikusöökide osas. Pean kõiki pudrusõpru kurvastama ning nentima, et Adventure Food on hakkama saanud tõeliselt mõnusa hommikusöögiga Knusper Müsli, mille kõrval igasugune Expedition Breakfast tundub arusaamatus. Tõenäoliselt on probleem selles, et isu igatsorti kiirhelvestest ja Maša i Medvedidest on täis söödud.

Aga kui  sisenete Solarisesse või Selveisse on riiulis ühed pakikesed,curry sõpradele. Kaasa võtmiseks. Need on oluline väljakutse matkatoidutootjatele!

Tõsine alternatiiv!!!
Tõsine alternatiiv!!!

Sama tehnoloogia, mis matkatoitudel. Tehakse valmis, külmutatakse ja siis aurutatakse vesi välja – sublimatsioon. Ettevaatlik tuleb olla ainult kahe asjaga, pakk on vähe õhem ja igas pakis on väike lusikas. Maitseained on eraldi väikses pakikeses suure sees, st kui keegi tahab ainult riisi ja nt kala siis võib curry ära jätta. Pakil kogukaalu ainult 93 gr, millest toitu kuivana 80 gr n.ö keedetuna 230 gr. Kaloreid portsionile 307 kcal. Hind solarises 2.75. Ei ole paha, mis!!

Kui maitsetõrget pole kujutan ette sellistele j”oosutüüpi” kõrgel vähesööjatele individuaalpakikeseks paras või isegi suur.

Viimaks nipp Tarmo kõrgmäestiku köögi poolelt.

IMG_1751_W

 

Torn on kõrge kuna Georgias väikseid gaasiballoone veel müügis ei ole, muidu oleks keskel väike balloon. Nimelt jahedas nagu Meteojaam oli ja balloni lõpupoole tekib tavaline nn gaasi jama. Ballooni jahtumine, mida võimendab gaasi väljumine ja surve langus. All kruusis on esimene ports kuuma vett koos teepakikesega. See lööb ülejäänud torni meeldivalt kuumaks ja gaas vuhiseb jälle!

Tags: No tags

One Response

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *