kasemahlad

Et siis mahlad voolavad.  Selle tähistamiseks sai tehtud kaks sisetrenni, et organism õueõhust ära ei kohkuks.

[singlepic id=382 w=320 h=240 float=right]

Esmaspäev

TRN: LasnaHallis

 1. 2 kmi jooksu
 2. Timoga kestvusronimist, püüdsin 8 min teha, Timo tegi 10 min. Ilgelt raske eriti allaronimine. VBL uus sätendav kaal ei valetagi.

Täna TRN: TSH lõunal

 1. 3 kmi jooksu, võimlemist ja lõuga
 2. rinnalt surumist 80 kg, 3  seeriat
 3. rebimine rippest rinnale 70 kg, 3  seeriat
 4. jõutõmme 130 kg, 3  seeriat
 5. lõdvestus ja lõuga otsa

hall oli suht tühi, mida pole ka imestada kevad ju.

Riga käskis kirjutada Renato Casarotto’st aga täna ei jõua.

5 Comments on “kasemahlad”

 1. Kui raatsid, siis ehk kirjutad, et mismoodi sa neid 2 km jooksed ja mis kiirusega ja mida see arendama peaks? Või on see ainult soojendus-lõdvestus?

 2. Jõudu Kaur!,
  Enne kaljuronimist jooksen tavaliselt jah 2 km-i. Idee on jah soojendus, usun et tempo on kusagil 5 minti peal – ei liiga aeglane, aga ka mitte kiire. Lõike või muud sellist ei tee. Saab organismi tuksuma, mida vanem seda kauem võtab.

  Enne kangi trenni teen 3 kilti, nats agresiivsemt jooksu, aga ka mitte liiga kiiret. Sama mõte saab korra läbi raputada ja mahalad käima. Kangi muidu teha ei julgeksi oleks kindlasti väga suur vigastuse oht. Teisalt hoiab see ära ka väga puiseks mineku. Mõte ju ikkagi, et kusagil keskväljakul saaks kõik kokku – vastupidavust ja jõudu. Kuigi kiirusliku-vastupidavusega on hetkel ilmselgelt probleemid.

  Tesialt aga pragmaatilisus, kuna lõuna-ajal on trenniks vaid 1 tund tuleb teha üsna hea intensiivsusega ja mitmekülgselt. Nüüd muidugi on ilm ilus ja saab õhtul valges jooksta.

  Normaalne oleks kui 10 km-i jookseks 40 minutiga, aga usun et hetkel tekiks sellega tõsiseid raskusi.

 3. Taaselustada AMMV? Seda vist omal ajal ajas Firn ja miks seda enam ei toimu? Põhjus peitub arvatavasti selles – pidin Firni koduleküljele vaatama minema, kes on praegu klubi president (Künnapi alpiklubi koduleheküljele ei pea ma minema selleks, et teada saada kes on president)
  Vaatamata sellel, et võistlused võivad tunduda mingi kummalise tõestamisena, leidmaks üles oma sisemist egomaniakklus, on nad siiski ka iga üks omal moel: arendav, meeskonlik ja üle üldse suhtluslikud loomaks n-ö alpinistlikku kogukonda.
  Iga võistlus toob loomulikult endga kaasa kõkvõimalikud arutelud teemadel al. Kas fiiga kiirusronimine on kuidagi alpinismiga seotud või ei ole, kui kaasronija laskumine on organiseeritud ainult julgestusköielt on see laskumine või hoopis ronimine jne – eks igasugust möga tuleb kuuldavale, inimesed on ju ikka emotsionaalsed, võistlusolukord loob stressi. Aga samas, kes ürituse organiseerib paneb paika ka reeglid (loob tehisliku mudeli) ja nii jääbki, pole mõtet vaielda kas nii või naa ja mis võiks õigem olla.
  Palju meil siis praeguses Eestis mägedeteemalisi vabas õhus võistlusi on. Jätaks siinkohal siseseina ronimisevõistlused kõrvale.
  Esitmeteks – Jaani kevadised jääronimisvõistlused, korraldatud juba mitmeid aastaida ja jättes kõrvale teemad, kas rajameister võib osaleda või mitte, on igati võimas ettevõttmine.
  Teiseks – ‘Eesti meistrivõistlused jalgsi-mägimatkatehnikas’ miskipärast osalustasuga võistlus, vaatamata nimele võistlus mis sugune.
  Kolmandaks – Valdeku poolt 2 korraldatud Nõmme jäätorni võistlus, millesse on küll sisse pikutud teatavad ärilised huvid, aga igatahes on tore võistlus.

  Rohkem polegi. Oli hr Holmis projekt Nelijärvel, mis tekitas korrldajale ilmse ebavõrdluse tunde seoses finantsidega. Siis juba räägitud AMMV. Ja ülejäänud on olnud ainult jutud, et võib-olla keegi teeb midagi. Siin kohal on ka alpinism.ee omad tuntavad puudujäägid, mis on takerdunud erinevatel põhjustel või põhjused leitud muudeks tegevusteks.

 4. 1) VÕISTLUSED. Sel pühapäeval on Glehni tornil TKK kiirusronimise võistlus. Eelmisel sai trenni teha. JK klubist oli ronimas… kaks inimest. Ja meist vist kumbki ei võistle, nõrgad oleme. Ronida oli muidu ootamatult raske ja jube huvitav 🙂 Kui keegi viitsiks sinna veel köitega kohale minna… ma oleks kohe käpp.

  Eelmisel sügisel tegi Viljar veel dry-toolingu võistluse Harkus (käisin vaatamas, võistlemiseks ei pidand end pädevaks). Mingi asi oli vist Tehvandi tornil ka – Kaisa kommib ehk.

  2) Mis on AMMV? Alpinistide MaailmaMeistriVõistlused?

  Mu küsimuse mõte oli jah, et kas 2km jooksu on soojendus või on tal mingi muu tagamõte. Aitäh vastamast!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga