J.K. Alpinismiklubi lahtised ronimise võistlused

Nädalavahetus on õnnelikult möödas ja ronimsvõistlused läbi. Isiklikest üle-elamistest midagi suurt pajatada ei ole. laskumissysProtokoll näitab karmi tõde puterdavatest sõrmedest piisavalt hästi. Ronimise tõusu osa möödus piisavalt normaalselt, kuid uuemat tüüpi laskumissüsteemi peale panemisega jäin hätta. Esiteks kaheksat ei ole käes hoidnud juba eelmisest päästetööde võistlusest saadik.. Teiseks püüdsin kasutada nn Prantsusesüsteemi mõningate mugandustega. Süsteem ise on kaunis ja lihtne – Petzli poolt soovitatud (vt joonis) slingi ning sinna tehtava ülekäesõlme asendasin Daisy Chainiga, hea mugava asi. Slingi ees on Daisy Chaini eeliseks, et lint läheb pinge all kokku ja sinna vahele ei ole mugav karabiini ja laskumisvahendit sättida, ent Daisy Chaini ahelad koormuse all pingesse ei lähe. Ronides muidugi unustasin kõik vigurid ära ja sättisin julgestusvahendi vöösse – mitte poole daisy Chaini peale ning kus kurat sa seda haaravat siis topid? Prantsuse haarav muidugi esmalt üliturvaline ei tundu. Tegin 4 ringi peale ja ausalt -laskudes võttis korra isegi jõnksu sisse ehk pidas.

Ainult kohtunik polnud sellest midagi kuulnud.Daisy Chain

Teine päev ja kahemehe ronimine. Me Holmsiga vist võime veteranidesse üle kolida. Tegelt oli kõik lihtne ja loogiline, eriti võrreldes Hiiemäe võistlusega. Mõned küsimused on aga jäänud.

.

Üldiselt oli muidugi superhea võistlus ning tore, et Jaan neid ikka teha viitsib, olgu siis jääd või mitte või sitt ilm või mitte. Lust ainult!

rinnaside

Aga, näiteks mis kasu on rinna sidemest sellisel moel nagu Igori küljes, kus silnig on võimalikult lõdvalt ühendatud alumise ja ülemise otsa vahele ning enesejulgestuse otsad tulevad vööst? Või kui nad vööst ei tule siis on ju jube ebamugav seinal rippuda et rinnust kisub.. Ehk siis vana hea nõukogude kool küll, ent mis on sellest tegelikku tolku võib ju lihtsalt silingi taskusse ka pista

jaannael

Kuna Jaan oli jube head naelad seina löönud siis ei tulnud kellelgi pähe teha ÕIGET jaama ja kogu asi lasti läbi Jaani naelte.Eks sealt läks läbi nii julgestus, enesejulgestus, kui ka pendel või on mõni aus kes tegi iseseisva jaama kus ainult üks kindelpunkt oli Jaani sling?

jaam2

Siin paar kohast näidet selle juurde ning küsimus, mis õpet see jaama tegijale annab, kui pendlis jaama koormama ei pea..

Olgu kuidas on ega ise ka sellest süüst prii pole.

Eks neid küsimusi on veel mida küsida lihtsalt uudishimust mitte norivalt..

jaam näide 2 jaam

võistlus

Siin näiteks on ilmselgelt haaratsi ees karabiin puudu. Iga-aasta ilmub ajakiri või õigemini raamatuke Climbing Accidents in the North America kus ikka kirajs kuidas keegi Yosemites vastu maad põrutas, sest haarats tuli lahti. Nojah eks siin äkki haarav päästab. Hiimeäe väänab selle eest trahvi igaljuhul

köisrippu ja köis rippu.Tänud Jaanile ja korraldusmeeskonnale! Pildid on pärit Tõnu ja Heleni kaameratest

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga