Ronimisjooks 2011

 Osaleja Trahvid Trahv Lõppaeg KOHT
Vijar Grauen Jättis ATC köiele, parandas vea J.Sibula märkuse peale   0:31:49 1
Priit Joosu     0:33:46 2
Erkki Aadli (tõenäoliselt varustuse kaotus – reps, kuid kohtunikud ei märganud millal kaotas)   0:36:35 3
Timo Talvik Kasutas laskumisel sõlme, sh karabiin! 0:01:00 0:36:55 4
Erik Jaaniso laskumisel puudus karabiin 0:01:00 0:39:00 5
Allan Valge     0:39:30 6
Lauri Ehrenpreis vale tehnilinevõtte 0:01:00 0:39:56 7
Kristjan-Erik Suurväli*     0:42:07 8
Meelis Luukas     0:45:43 9
Madis Reinumägi vale tehniline võtte, varustusekaotus 0:02:00 0:46:59 10
Priit Simson     0:52:50 11
Mariana Mutso *** lahti kukkumine   0:54:06 12
Marko Aasa vale tehnilinevõtte 0:01:00 1:03:11 13
Tõnu Põld     1:13:32 14
         
Andrei Gromov** Kasutas tõusuks ja laskumiseks sama köit   0:35:07 1

 *väljaspool arvestust

** 13 aastane, osaliselt lihtsam trass

*** Naiste arvestuses parim

Täpsemad tulemused alla laadimiseks

[display_podcast]

Tähelepanu! Et motiveerida treeningpäevast aktiivset ning kõrgete wattide tasemel osavõttu on Matkamaailm osaliselt (loe: suures osas) välja pannud päeva kõige kiiremale ja see tõttu ka osavamale auhinna, milleks on 60 meetrit firma Tendon köit Master 8,9. See on Tendoni kõige edevam Single Rope.[singlepic id=993 w=320 h=240 float=right]

Auhinda tuleb üle andma Matkamaailma esindaja ning alpinismivisionäär Üllar. Tal pidi ka muid üllatusi varuks olema.  

Startimise järjekord (TÄIENDATUD 27.10.2011)

     
Jrk nr Stardi aeg Osaleja
1 11:00 Kristjan-Erik Suurväli*
2 11:12 Allan Valge
3 11:18 Mariana Mutso
4 11:36 Marko Aasa  (lisatud 27.10)
5 11:48 Priit Joosu
6 12:00 Timo Talvik
7 12:12 Erkki Aadli
8 12:24 Vijar Grauen
9 12:36 Lauri Ehrenpreis
10 12:48 Meelis Luukas
11 13:00 Madis Reinumägi
12 13:12 Priit Simson 
13 13:24 Tõnu Põld
14 13:36 Erik Jaaniso (lisatud 27.10)
15 13:48  
16 14:00  
17 14:12  

* Rajameistrina väljaspool arvestust

Muudatused reeglites

ALPINISM.EE RONIMISJOOKS

1. EESMÄRK JA ÜLESANDED

Treening-laupäevaku nagu eelmisel aastal 2010 eesmärgiks on luua vahetu füüsilise ja vaimse stressi olukord ning lahendada selle käigus mägironimisel võimalikke ettetulevaid olukordi. Trass läbitakse ajavõtuga. Laupäevak on mõeldud kõigile, kellel on olemas eelnev kokkupuude mägironimise ja selle tehniliste võtetega. Vaja läheb algteadmisi kalju- ja jääronimisest ning köietehnikast. Trassi läbimine pakub võimaluse valmistuda mägedesse minekuks. Treening-laupäevaku käigus lahendatavad ülesanded on loodud viisil, mis võimaldavad osavõtjatel neid korduvalt läbida ning võrrelda ajavõtu kaudu oma füüsilist ning tehnilist arengut.

2. TREENING-LAUPÄEVAKU AEG JA KOHT

Treening-laupäevak toimub 29. oktoobril 2011 Astangul algusega kell 11. Trassi tutvustatakse kell 10:30.

3. LÄBIVIIJA JA JUHTIMINE

Treening-laupäevaku viib läbi Matkamise ja Mägironimise Edendamise Klubi MTÜ. Info ja eelnev registreerimine Priit Joosu priit.joosu@gmail.com, tel 5164180 või Siim Kadak siim@skaib.ee.

4. TEGEVUSED

4.1. Osalejad lähevad rajale üksikstardist.

4.2. Trass läbitakse katkematu ajavõtuga. Püüame võtta ka nn vahe-aegu.

4.3. Kõik alpinismitehnilised elemendid tuleb nii “nagu päris”, näiteks laskumisel peab haarav olema võimeline haarama jne.

4.4. Arvestust peetakse eraldi naiste ja meeste osas.

4.5. Trassi kirjeldus:

 Liikumised ühest tegevuspunktist teise toimuvad mööda pinnaseteed, mida kasutatakse autoga sõitmiseks. Otse võsavahelt jooks ei ole aksepteeritav. Trass läbitakse kas saabastega või ronimissussidega, tossud ei kõlba.

I etapp – kummiga jooks 2,1 km (joonisel punane rada)

Mehed lohistavad enda järel kahte ja naised ühte kummi. Kummid on korraldajate poolt varustatud kinnituskohtadega.  Kummivedamise etapil annavad korraldajad kogu kummivedamise süsteemi – rakmed, nöörid ja kummid. Arvatav trassi läbimise aeg on umbes 14-25 minutit sõltuvalt, kas osaleja kõnnib või jookseb. Etapi eesmärk on viia osaleja füüsiline konditsioon stressiläveni, mis simuleerib tõusu.

II etapp – haaratsiga tõus ja laskumine (joonisel põhironimiskoht)

Tegevus nn Astangu põhironimiskoha seinal. Kasutades tõusul üht haaratsit peab vahendi eesosas olema karabiin ja haarav sõlm, mis on kaudses ühenduses vööga. Kahe haaratsiga tõustes ei pea haaravat sõlme olema juhul, kui mõlemad haaratsid on ühenduses vöösüsteemiga. Köitel toimub ümberhaakimine nii tõusul kui ka laskumisel, sõlm sees.  Orienteeruv läbimisaeg 4–12 min.

III etapp – Kaljuronimine

Kaljuronimise rada kulgeb mööda Astangu nn esimest ronimiskohta. Lihtne rada, ronimine altjulgestuses, klikipunktid kohtunike poolt tehtud valmistatud. Klikkida tuleb enne kui vöökoht punktist möödas. Ülal ripptraavers. Ronimisalale ei kohaldata piiranguid. Traavresil vajalik “ümberklikkimine”. Seega vajalik 2 julgestusotsa. Traaversil tuleb ka põhiköis punktidest läbi klikkida. Laskumine mööda rusunõlva jalgsi. Jooks finishisse.

5. TRAHVID

Eksimuste korral (sh varustuse kaotus) antakse minuteid ja lisatakse trassi läbimise ajale. Tava karistus varustuse kaotuse puhul 1 minut, vale tehnika puhul 2 minutit (vale tehnika hindamiskriteeriumiks on (i) nagu mäes (ii) turvalisus) Eeldatav trassi läbimise aeg on 45 min – 1 h 15 min.

Ronimise etappidel lahtikukkumine alandab automaatselt osaleja lõpptulemust, st puhtalt ronimise ja läbimisaja puhul antakse prioriteet puhtalt ronimisele. Näiteks osaleja X läbib trassi puhtalt koguajaga 50 minutit; osaleja Y läbib trassi 40 minutiga kukkudes lahti ühe korra; osaleja C läbib trassi 39 minutiga, kuid kukub lahti kaks korda. Osalejate lõppjärjestus on X, Y, C.

6. OSAVÕTJAD

Osa võivad võtta kõik soovijad, kes omavad ronimise ja tehniliste vahendite kasutamise kogemust. Osalemine toimub omal riisikol ning osavõtja kinnitab, et ta on teadlik kõikidest riskidest.

7. VARUSTUS

Osalejale vajalik varustus on: kiiver, alumine julgestussüsteem, kindad, karabiinid, laskumisvahend, enesejulgestusotsad, seljakott. Antakse kaasa väike raskus ka. Osaleja kannab isiklikku varustust terve trassi läbimise vältel endaga kaasas. Käsivarred ja jalasääred peavad olema kaetud.

8. MUU OLULINE TEAVE

8.1. Mittestandardne varustus tuleb eelnevalt kooskõlastada korraldajate ja peatreeneriga.

8.2. Osavõtumaks on 3 eurot.

8.3. Kohapeal registreerimine ei taga osalejale trassi läbimise võimalust. Vajalik on eelnev registreerimine.

8.4. Korraldajatel ja peatreeneril on õigus teha juhendis muudatusi ka kohapeal (näiteks erakorralised ilmastikutingimused, osalejate liig suur või väike huvi jms).

8.5. Kõik kulutused seoses kohalesõidu, majutuse jm kannab osaleja. Toitlustust planeeritud ei ole, teed pakutakse.

8.6. Võimalusel jagatakse kiirematele trassiläbijatele meeneid.

8.7. Korraldajad võivad osaleda ja paljud ka osalevad ise.

 

Kuna trassid ja ülesanded on kõigile teada innustame osalejad enne treening-laupäevakut nende läbimist harjutama! Kõik rajad on lihtsad ja ei nõua spetsiaalseid ronimise oskusi. Eesmärk on läbida trass pinge situatsioonis ja mõeldud pigem vastupidavusele. Kummijooksu treenimiseks/proovimiseks on Astangu seina vasakpoolses osas ladustatud kaks paari autokumme meestele ja üks autokumm naistele. Kummidel ettevalmistatud aasad. Trenniks vajalik endal kaasa võtta vöö ja nöör endast kummini (võistlustel ühendusnöör korraldajate poolt ettevalmistatud)

astangu

RONIMISJOOKS 2010

13 Comments on “Ronimisjooks 2011”

 1. Varustuse all on kirjas kassid, aga trassi kirjelduses ei näe kohta, kus neid kasutada. Kas lihtsalt raskuseks kaasas, et seljakott tühi ei oleks?

 2. Kas kummijooksu jalanõude valikul on ronimissusside all mõeldud neid päris ronimissusse, millega jooksmine on pea võimatu või mingeid muid nn ronimissusse (näiteks nn La Sportiva maastikujooksu jalatseid), millega kannatab ka ronida?

 3. Üldjuhul on võistlustel selline vanusepiir, tulenevalt tsiviilseadustiku üldosa seaduse § 8 lg-st 2, mille kohaselt täielik teovõime tavaliselt saabub, kui isik saab 18 aastaseks. Meil aga on tegemist treeninguga. Kui sa kaljuronimistrennis käid ja vanemad seda lubavad või oled teinud näiteks M1 kursuse ja oskad kasutada kahte enesejulgestus otsa siis ei tohiks probleemi olla. Kuna kõik elemendid on ülaltjulgestuses. Muidugi oleks hea kui oleks seadusliku esindaja luba – loe, vanema kiri. See lihtsalt maandab meie riski kui sa sõrme välja väänad. Igaljuhul võiks osaleda.

 4. II etapp:
  “Köitel toimub ümberhaakimine nii tõusul kui ka laskumisel, sõlm sees”

  Kas sellest tuleb nii aru saada, et laskumisköiel ja tõusuköiel on takistuseks sõlm, millest tuleb üle minna?

 5. Kas zumaar liigitub kah haarava alla?
  Ja kas stardijärjekord selgub eelnevalt või on kohapeal mingi kiire sättimine?

 6. see vist on konksuga küsimus:) jah ja-ei. kahe sumaariga tõusul peab olema karabiin eest läbi, võib olla ka nii nagu eelmine aasta ei võinud, sry Lehtsabad!.
  Laskumisel võib loomulikult shumaariga fikseerida.
  Kohapeal räägime täpsemad tehnilised detailid üle et ei tuleks tühjast tüli.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga